در خانه سفیر سوئد چه خبر بود؟!
حسین شریعتمداری/

دیروز در اقدامی غیرمنتظره و سؤال‌برانگیز، مراسم امضای قراردادهای تجاری میان ایران و سوئد به جای مراکز رسمی کشورمان در منزل سفیر سوئد برگزار شد.
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲:۰۹
یادداشت ویژه؛ فرار به سوی پیروزی
داربی۸۴؛ جنگ لوزی با پنج‌ضلعی

داربی شماره ۸۴ همه ویژگی‌های یک مسابقه سنتی «استقلال - پرسپولیس» را داشت. ترکیب توامان فوتبال با استرس. داربی یعنی همین؛ جنگ تمام‌عیار. این‌جا جای فیگورهای روشن‌فکری نیست.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰:۲۲
یادداشت‌های ماندگار+ عکس و فیلم

صبح امروز، ۲۰ بهمن‌ماه، تقریظ‌های رهبر معظم انقلاب بر چهار کتاب دفاع مقدس منتشر شد. تقریظ‌نویسی ایشان سنتی است که از گذشته وجود داشته و انتشار آنها به کتابخوانی نسل جوان و انتخاب کتاب خوب کمک فراوانی کرده است.
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶:۵۴
لاف ترامپ و دوقطبی جنگ ـ صلح
یادداشت وطن امروز/دکتر حمیدرضا مقدم‌فر

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید ‌آمریکا همانطور که پیش‌بینی می‌شد به سیاق کمپین انتخاباتی‌اش، دوران دولتداری‌اش را هم پر سروصدا آغاز کرده است.
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰:۴۴
سیلاب فضای مجازی
یادداشت/احمد ملاشاهی

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶:۱۶
هر طفل نی‌سوار کند تازیانه‌اش!
یادداشت/ حسین شریعتمداری

ترامپ نسخه بی‌روتوش آمریکاست، همان «دست‌ چدنی» که از دستکش مخملین بیرون آمده است. او خروجی ساختار نظام و برگزیده جامعه آمریکاست و اگر در تاکتیک‌ها با اوباما تفاوت داشته باشد در استراتژی اتفاق‌نظر دارد.
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴:۳۲
نعل وارونه روباه پیر !
یادداشت/ محمدصادق کوشکی

در راستای سابقه سیاه و تاریخی استعمار پیر در قبال ایران، اظهارات خصمانه نخست وزیر انگلیسی و دیگر مسئولین ارشد این کشور، از راهبرد جدید لندن در منطقه برای مقابله با نفوذ فزاینده ایران اسلامی حکایت دارد.
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶:۵۰
حقوق شهروندی و یک مشکل کوچک!
یادداشت/

شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان فرقی ندارد، اگر شما یک سیستانی و بلوچستانی هستید بی شک در محرومیت قرار دارید و مجبورید برای امرار معاش یا به شهرهای دیگر استان ها مهاجرت کنید و یا خود را با محرومیت وقف دهید.
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱:۰۵
صدای برانکو هم درآمده‌است!
یادداشت/ دنیا حیدری

پرسپولیس تجربه از دست رفتن قهرمانی به دلیل تفاضل گل کمتر را چشیده و خداداد هم خوب می‌داند این امتیازهایی که یکی پس از دیگری به بهانه اشتباهات داوری از دست می‌رود، می‌تواند آخر فصل تیم او را روانه لیگ پایین‌تر کند.
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶:۱۶
معمای پسابرجامی ترامپ
یادداشت/ محمدجواد اخوان

هدف اساسی‌ای که ترامپ و تیم او نشانه گرفته‌اند، تلاش برای برهم خوردن توافق هسته‌ای، البته با هزینه طرف مقابل، یعنی ایران است.
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵:۰۳