اخبار استان /
ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروزی سیستان و بلوچستان تا مبعث ادامه دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به همزمانی برخی روزهای نوروز با ایام رحلت و شهادت، برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان لغو و پس از این ایام برنامه‌ها تا روز مبعث حضرت رسول(ص) ادامه خواهد داشت.
دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵:۵۴
سیستان و بلوچستان|

گروه استان‌ها- افغانستان در ۲ دهه اخیر از پرداخت حق‌آبه رودخانه هیرمند سر باز زده، این در حالیست که بر اساس معاهده تقسیم آب حق‌آبه باید در تمام سال جریان داشته باشد.
سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳:۲۶
سیستان و بلوچستان| انفجار تله انفجاری در بلوچستان یک شهید در پی داشت

ساعتی قبل در پی انفجار یک تله انفجاری در مرز پیشین واقع در منطقه بلوچستان گروهبانیکم علیرضا دهمرده به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷:۵۰
زاهدان| میزبانی مردمان سرزمین نخل و کویر از ماه مهربانی؛ از

سیستان و بلوچستان سرزمین بکر سنت‌ها و فرهنگ‌های ناب دینی و ملی است که آئین‌های خاص ماه مبارک رمضان در این دیار را باید نمود زیبایی از گوناگونی باورهای مردم این سامان دانست.
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸:۵۲
زاهدان| شمشادی به دلیل نشر اکاذیب تحت پیگرد قانونی است

دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان گفت: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه حسن شمشادی اعلام جرم کرده است.
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵:۳۹
زاهدان| استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از برگزاری سومین جلسه رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت: استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶:۱۵
زاهدان| شیعه و سنی در برخورد با استاد هتاک یک‌صدا هستند

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با اشاره به ماجرای هتاکی یکی از اساتید زاهدانی به مقدسات اهل سنت، گفت: مردم شیعه و سنی استان در برخورد با استاد هتاک یک‌صدا بودند.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰:۵۰
رفتارهای گزینشی استانداری و صحبت‌های برجامی سفیر فرانسه در ایران

سفیر فرانسه در ایران در دیدار با معاونان استاندار سیستان و بلوچستان که تنها با حضور دو رسانه استانی برگزار شد، گفت: استراتژی فرانسه در موضوع برجام و حمایت از آن روشن و شفاف است، ما حفظ برجام را برای امنیت جهانی لازم می‌دانیم.
سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷:۰۷
۲۰۰ روستایی در سیستان و بلوچستان برای اولین بار طعم روشنایی را چشیدند + تصویر

اهالی روستای کارگاهوک در دهستان نسکن از توابع شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی با نصب لامپ‌های خورشیدی برای اولین بار از نعمت روشنایی بهره‌مند شدند.
سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴:۵۳
 بیمارستانی که با تغییر ۷ دولت و ۳ بار کلنگ‌زنی هنوز ساخته نشده است

در حالی ۲۸ سال از کلنگ‌‌زنی بیمارستان پلان چابهار می‌گذرد که عملیات ساخت آن با آمدن و رفتن ۷ دولت و ۳ بار کلنگ‌زنی هنوز شروع نشده است.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸:۲۹