اخبار استان /
زاهدان| سربازان گمنام امام زمان (عج) حافظ امنیت و اسرار مردم هستند

امام جمعه موقت زاهدان با تبریک به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: سربازان گمنام امام زمان و نیروهای اداره اطلاعات برای برقراری نظم و حفظ امنیت این مرز و بوم تلاش‌های فراوانی انجام می‌دهند و در واقع حافظ اسرار مردم هستند.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷:۳۶
زاهدان| احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار در پیچ‌وخم تملک اراضی

دو سال از وعده دبیر سابق شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مبنی بر آغاز ساخت ۱۸ ماهه فرودگاه بین‌المللی چابهار می‌گذرد اما هنوز کلنگ عملیات ساخت این فرودگاه در پیچ‌وخم تملک اراضی جانمایی شده است.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴:۴۹
زاهدان| آب‌های زیرزمینی سیستان و بلوچستان سالانه ۴۰ تا ۱۶۰ واحد شورتر می‌شود‌

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: طبق مطالعات آب منطقه‌ای در آبخوان‌های مختلف سیستان و بلوچستان سالانه بین ۴۰ تا ۱۶۰ میکرومهوس بر سانتی‌متر شوری آب افزایش پیدا می‌کند که این موضوع خطر بسیار است.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲:۱۸
سیستان و بلوچستان| قلع و قمع درختان

پس از افشای نقش یکی از مدیران شهرداری زابل در ماجرای اسید پاشی بر روی درختان تازه کاشته شده حالا درختان "کهنسال" پارک ملت این شهر در برنامه جدید شهرداری برای زیباتر کردن فضای سبز قلع و قمع شدند.
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳:۱۰
زاهدان| انجام ۲۳ میلیارد ریال مساعدت دارویی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با هدف حفاظت مالی از بیماران خاص و صعب العلاج و کاهش آلام آنان، سال گذشته بیش از ۲۳ میلیارد ریال مساعدت دارویی توسط این معاونت پرداخت شده است.
سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵:۰۵
زاهدان| گردشگری سلامت محور اصلی جذب توریست در مرزی‌ترین استان کشور

در حالی سیستان و بلوچستان با ۱۴۰۰ کیلومتر مرز خشکی و دریایی "مرزی‌ترین" استان کشور است که جذب گردشگر سلامت در این استان از کشورهای همسایه نزدیک به صفر است ولی سالانه ۲۰ هزار خارجی در مراکز درمانی مشهد درمان می‌شوند.
سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲:۰۵
سیستان و بلوچستان| جسد نوجوان غرق شده در چاه نیمه زهک پیدا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون جسد نوجوان ۱۲ ساله که بعدازظهر امروز در چاه نیمه زهک غرق شده بود توسط تیم جستجو پیدا شد.
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲:۲۷
زاهدان| جاده‌های سیستان و بلوچستان نوروز امسال ۱۷ نفر را به کام مرگ کشاند

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ابتدای شروع طرح نوروزی تا این لحظه ۷۹۲ تصادف شهری و برون‌شهری در سیستان و بلوچستان رخ داده است که در پی آن ۱۷ نفر از هم‌وطنان ما جان باختند.
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸:۲۳
زاهدان|سومین طرح جامع شهر زاهدان تصویب شد

مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: سومین طرح جامع شهر زاهدان پس از ۶ بار اصلاح برای افق ۱۴۰۵ تصویب شد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶:۵۰
درآمد صادرات

نبود واحدهای فرآوری در سیستان و بلوچستان موجب شده یکی از مهمترین و پراهمیت‌ترین میوه‌های گرم‌سیری این استان برای فرآوری و صادرات به خارج‌ از کشور به هرمزگان برود.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷:۳۲