سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۰۸:۲۸
شناسه خبر: ۴۲۶۱۰۹
 
در گفت و گو با علمای اهل سنت مطرح شد:
۹ دی روز میثاق ملت ایران با ولایت/دشمن شناسی مهم ترین پیام نهم دی/رد پای امریکا و اسرائیل در فتنه 88 مشهود است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رهبر انقلاب نقش کلیدی در خنثی سازی فتنه 88 داشتند، عنوان کردند: حماسه 9 دی روز دفن فتنه و نمایش بصیرت ملت ایران بود.

به گزارش ندای هیرمند؛ به نقل از عصرهامون، با نزدیکی به 9 دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت تعدادی از پایگاه های خبری بومی استان اقدام به مصاحبه با علمای اهل سنت کرده که علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رهبر انقلاب نقش کلیدی در خنثی سازی فتنه 88 داشتند، عنوان کردند: حماسه 9 دی روز دفن فتنه و نمایش بصیرت ملت ایران بود.  

9 دی نقطه پایان توطئه دشمن بود
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن شناسی از آموزه‌های بزرگ حماسه ماندگار 9 دی است.
مولوی نظیر احمد سلامی  با بیان اینکه دشمن با ایجاد فتنه 88 به دنبال قطع پیوند مردم با رهبری بود، اظهار داشت: مردم با بصیرت ایران اسلامی نشان دادند در مواقع سخت پشتیبان رهبری و نظام اسلامی هستند.
مولوی برجسته اهل سنت بیان داشت: مردم همواره در تمام صحنه ها حضور فعال داشته اند و پیوندشان با نظام و رهبری مستحکم بوده بعد از فتنه دوره دهم ریاست جمهوری و توهین به عاشورای 88 مردم خودجوش به خیابانها ریختند و با حضور و مشارکت فعال خود ثابت کردند که این ذهنیت و این تصور دشمن که بتواند پیوند نظام و رهبر را قطع کنند محال است.
 
۹ دی روز میثاق ملت ایران با رهبر انقلاب
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: فتنه ۸۸ با تحت سلطه قرار گرفتن عده ای خود فروخته با مدیریت آمریکا و اسراییل به وقوع پیوست.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: فتنه ۸۸۸ با برنامه ریزی کامل و دقیق توسط آمریکا و اسراییل به وقوع پیوست و در این راستا عده ای خود فروخته در دام این توطئه گران قرار گرفته و با ایجاد انواع شورش ها قصد برهم زدن امنیت در کشور را داشتند.
وی افزود: نتیجه انتخابات تنها بهانه ای برای این فتنه گران بود چرا که آنان با فریب آمریکا اصل نظام را نشانه گرفته بودند که با هوشیاری مردم به اهداف شوم خود دست نیافتند.
حسن زهی ادامه داد: حماسه ۹ دی با رهبری آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب به وقوع پیوست و از این طریق دست فتنه گران را کوتاه و نقشه های استکبار جهانی را خنثی ساخت.
 
فتنه ۸۸ با مدیریت آمریکا و اسراییل به وقوع پیوست
امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: ۹ دی با حماسه سازی ملت ایران یک روز جاودانه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ماندگار شد چرا که در این روز به جهانیان ثابت شد ملت ایران همانند گذشته پای آرمان های خود ایستاده و در این راه گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند.
وی تاکید کرد: با اینکه فتنه گران باید به سزای عمل خود می رسیدند اما به لطف جمهوری اسلامی ایران تنها در خانه حبس شدند در حالی که جزای آنان بسیار شدیدتر از این می باشد.
حسن زهی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با تلاش و مجاهدت شهدای بسیاری به ثمر نشسته بنابراین ملت ایران با فرامین حکیمانه رهبر انقلاب هیچ گاه اجازه نخواهند داد خون این شهدا پایمال شود.
 
حماسه 9 دی،انقلاب بصیرت در دل تاریخ بود
امام جمعه اهل سنت شهرستان زهک ضمن گرامیداشت حماسه 9 در از آن به عنوان انقلاب بصیرت در دل تاریخ یاد کرد.
 مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت زهک در گفت و گو با سفیر شرق ضمن تاکید بر هوشیاری امت اسلامی گفت:آنچه در تاریخ همیشه ماندگار است نشان از آگاهی و بصیرت رهبری دارد و  ملت با تکیه بر این امر توانستند فتنه ار خاموش کنند.
وی بیان کرد: مردم در حماسه 9 دی نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند، مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در  میان گرد و غبار و آشوبی که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه اجازه می دهند روزگار تلخ بر آنها غلبه کند.
امام جمعه اهل سنت زهک در ادامه بیان کرد:بواسطه ی حضور مردمی در صحنه های مبارزه با سران فتنه این روز به عنوان روز میثاق با ولایت نامگذاری شد و هر سال مردم با حضور حداکثری در این روز تاریخی حماسه ای دیگر را رقم می زنند.
مولوی درواخ افزود:دشمن با برنامه ریزی سعی در پیشبرد اهداف خود داشت و فتنه گران در راس این نقشه بودند اما ملت فهیم ایران اجازه ی کترین تعرضی را ندادند و نقشه های دشمن نقش بر آب شد.
وی ضمن تاکید بر روحیه ی استکبار ستیزی مردم گفت: حماسه 9 دی یادآور اتحاد و همدلی مردمی است که با پیروی از اصل ولایت فقیه در برابر دشمنان پیروز شدند.

حماسه ۹ دی تجلی بصیرت و آگاهی مردم بود
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت:حماسه 9 دی تجلی بصیرت و آگاهی مردم بود و بینش و بصیرت رهبر انقلاب دشمنان قسم خورده انقلاب را ناکام گذاشت.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: فتنه سال 88 از سوی دشمنان آمریکایی و انگلیسی طراحی شده بود و عده ای از داخل کشور نیز آگاهانه یا ناآگاهانه آنان را یاری کردند.
وی با اشاره به نقش سران فتنه در آشوب های سال 88، افزود: سران فتنه به پیشبرد اهداف دشمنان در کشور کمک کردند و باعث شدند تا دشمنان به بهانه نقض حقوق بشر در ایران،  تحریم های بیشتری علیه کشور وضع کنند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان در جریان فتنه88 اصل نظام و رهبری را نشانه گرفته بودند و به دنبال براندازی نظام و دورکردن مردم از نظام جمهوری اسلامی و رهبری بودند که به یاری خداوند و بصیرت رهبر انقلاب، نقشه های آنان نقش برآب شد.
 
آمریکا و انگلیس صحنه گردان اصلی جریان فتنه بودند
مولوی ریگیان پور آمریکا و انگلیس را صحنه گردان های اصلی جریان فتنه دانست و تاکید کرد: دشمنان انگلیسی و آمریکایی در جریان فتنه 88 به دنبال براندازی نظام و انقلاب بودند و برخی خواص بی بصیرت نیز در این مسیر با دشمنان هم قدم شدند و راه خود را از دشمنان جدا نکردند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه تاکید کرد: رهبر انقلاب خیرخواه حقیقی ملت هستند و ایشان با بینش و درایت راه و بیراهه را به مردم نشان دادند و توطئه های دشمنان را خنثی کردند، حماسه 9 دی تجلی بصیرت و آگاهی مردم بود و بینش و بصیرت رهبر انقلاب دشمنان قسم خورده انقلاب را ناکام گذاشت.
وی با بیان اینکه ملت هرگز اجازه به دشمنان و فتنه گران اجازه دخالت در انتخابات آینده را نخواهند داد، بیان کرد: ملت ایران هرگز فتنه 88 را فراموش نمی کنند و سالروز حماسه تاریخی 9 دی را هر سال باشکوه تر از سال گذشته برگزار می کنند تا ضمن عهد و پیمان دوباره با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی به دشمنان نشان دهند که ملت ما بیدار است و هرگز به دشمنان اجازه دخالت در امور داخلی خود را نخواهد داد.
وی با اشاره به ارسال پیامک حقوق شهروندی از سوی دولت، اذعان کرد: بهتر است دولت هزینه این پیامک ها را صرف اموری مانند اشتغال و ازدواج جوانان کند چرا که ارسال چنین پیامک هایی مشکلات مردم را حل نمی کند و پرداختن به معضل بیکاری و اشتغال جوانان از مهم ترین حقوق شهروندی است.
 
نقش کلیدی رهبر در خنثی سازی فتنه ۸۸
مجیب الرحمن رئیسی مدرس حوزه علمیه جالق هم در نشست هم‌اندیشی علما و اساتید شهرستان سراوان گفت: اگر در تاریخ اسلام بنگریم متوجه خواهیم شد که از صدر اسلام تا کنون مبارزاتی میان جبهه حق و باطل وجود داشته است که دشمنان اسلام با ایجاد فتنه و تشتت قصد ضربه زدن به ایران اسلامی را داشته و دارند.
وی با اشاره به اینکه اسلام توسط صهیونیست، یهود و تکفیری ها سیلی خورده است، اذعان داشت: یکی از فتنه هایی که دشمنان نظام بر عالم اسلام به ویژه ایران نقشه کشیده اند، با درایت، بصیرت، قیام به موقع و مردم فهیم ایران فتنه در نطفه خفه شد.
 
با فهم مردم فتنه در نطفه خفه شد
مدرس حوزه علمیه افزود: اگر تدابیر حکیمانه، آگاهانه و اقدام به موقع مقام معظم رهبری نبود مشخص نبود که فتنه ۸۸ چگونه رقم می خورد.
مولوی رئیسی خاطر نشان کرد: در فتنه۸۸ یهود، نصارا، صهیونیست و استکبار جهانی از این حرکت حمایت کردند، و پشت پرده دست های پلید و ناپاکی وجود داشت که لحظه به لحظه با این افراد در ارتباط بودند اما با امید های واهی به اهداف شوم خود نرسیدند.
 
حماسه 9 دی، فتنه سران کفر و استکبار
امام جمعه اهل سنت شهر جالق گفت: حماسه 9 دی فتنه ای بود که سران کفر و استکبار راه اندازی کردند.
مجیب الرحمان رئیسی امام جمعه اهل سنت شهر جالق سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه مقام معظم رهبری مهم ترین نقش را در فروکش کردن فتنه 88 داشتند، گفت: اگر تدابیر حکیمانه و  به موقع مقام معظم رهبری نبود سرنوشت کشور مثل سوریه و عراق می شد.
 
مقام معظم رهبری مهم ترین نقش را در فروکش کردن فتنه 88 داشتند
وی در ادامه خاطر نشان کرد: حماسه 9 دی فتنه ای بود که سران کفر و استکبار با به کارگیری افراد فریب خورده راه اندازی کردند.
امام جمعه اهل سنت جالق هوشیاری و بیداری مردم در مقابل دسیسه های دشمنان را بهترین درس از حماسه 9 دی دانست و تصریح کرد: هیچ لحظه ای از دسیسه های دشمنان غافل نشویم که دشمن از هر فرصتی بر علیه نظام اسلامی استفاده می کند.
وی در پایان اهانت به مقدسات و ولایت فقیه را از عوامل حضور خود جوش مردم در حماسه 9 دی عنوان کرد و اظهار داشت: وظیفه روحانیون و علما این است که در جهت بصیرت افزایی حماسه 9 دی را برای مردم تبیین کنند.
 
هدف اصلی فتنه گران براندازی نظام بود
امام جمع اهل سنت مسجد جامع مدنی بخشان شهرستان سراوان گفت: هدف اصلی فتنه گران در نهم دی ماه سال 88 براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
مولوی حفیظه الله رئیسی امام جمعه مسجد جامع مدنی بخشان و مدرس حوزه علمیه اشائه التوحید اهل سنت سراوان در گفت و گو با شستون ضمن محکوم کردن فتنه 88، اذعان داشت: فتنه 88 توطئه  دشمن برای بر اندازی نظام و انقلاب اسلامی ایران رخ داد که استفاده از خواص نظام جزو برنامه های راهبردی دشمنان در فتنه بود.
وی افزود: با بصیرت مقام معظم رهبری و حرکت خودجوش ملت شریف ایران تمامی نقشه های دشمنان و سران فتنه نقش بر آب شد.
 
دشمن شناسی مهم ترین پیام نهم دی ماه است
امام جمعه اهل سنت مسجد جامع مدنی بخشان سراوان گفت: هوشیاری و دشمن شناسی مهم ترین پیام نهم دی ماه در سال 88 بود.
مولوی رئیسی دوستی که مردم با مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند را دلیل حرکت خوجوش مردم مقابل فتنه 88 برشمرد و ادامه داد: هدف اصلی دشمنان و فتنه گران براندازی نظام بود که درآن زمان حرمت شکنی به اصل ولایت فقیه و مقدسات مسلمانان شد .
وی با بیان اینکه برخی ها درصدد هستند تا فتنه 88 را کمرنگ جلوه دهند، خاطر نشان کرد: فعالین فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران باید اتفاقی را که در نهم دی ماه سال 88 رخ داده است از زوایای مختلف بررسی  کنند و به نسل جوان منتقل کنند.
 
مردم در روز ۹ دی دشمنان را ناامید کردند
مولوی بلال مقدسیان با بیان اینکه فتنه گران در سال 88 به کشور خسارت گسترده ای وارد کرده اند گفت: چه کسی خسارت فتنه گران در آن سال را جبران می کند.
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس گرامی داشت یوم الله نهم دی ماه، گفت: فتنه گران با حمایت کشورهای استکباری در سال 88 خسارت و ضررهای گسترده ای به کشور وارد کردند.
وی با بیان اینکه این افراد در آن سال با حمایت غرب به بیت المال، حمله به اماکن و اموال مردم خسارت وارد کردند، افزود: آیا این خسارت ها را چه کسی جبران می کند، غیر از این است که از جیب مردم می رود.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اینکه مردم همیشه در همه صحنه های انقلاب اسلامی حضور داشته اند، اظهار کرد: در روز نهم دی ماه 88 مردم در حمایت از مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی به خیابان آمدند.
 
 چه کسی خسارت های فتنه گران در سال ۸۸ را جبران می کند
مولوی بلال مقدسیان با بیان اینکه همه باید در مراسم روز 9 دی حضور داشته باشند تصریح کرد: در این روز که به روز بصیرت ملت مسلمان ایران است، دشمنان یکبار دیگر از مردم ما ناامید شدند.
وی با تاکید بر اینکه همیشه استکبار و کشورهای غربی به دنبال مقابله با انقلاب اسلامی هستند بیان کرد: تلاش فتنه گران و حامیان غربی آنها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با حضور مردم همیشه با شکست همراه بوده است و در نهم دی ماه سال 88 هم توطئه های دشمن با شکست مواجه شد.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطر نشان کرد: دشمن اکنون هم با اعمال تحریم ها و جنگ نرم درصدد مقابله با جمهوری اسلامی است که باید با آن مقابله کرد.
 
نهم دی ماه در تاریخ ماندگار است
حجت الاسلام گزمه گفت: نهم دی ماه هیچگاه از تاریخ جمهوری اسلامی پاک نخوهد شد و همواره از این روز به عنوان یک روز بزرگ و حماسی یاد خواهد شد.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفتگو با ندای هیرمند بیان داشت: نهم دی ماه روز حماسی و بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که مردم ولایت مدار ایران یک بار دیگر با رهبر خود تجدید میثاق کردند.
وی افزود: در این روز عده ای دانسته و یا ندانسته در زمین دشمن بازی کردند و عقده های چندین ساله خود را که از انقلاب داشتند با شعار های ضد انقلابی در خیابان ها خالی کردند و بسیاری از اومال عمومی شهر و بیت المال را به آتش کشیدند.
امام جمعه هیرمند بیان داشت: بزرگترین توطئه ای که پس از صدام به ایران تحمیل شد فتنه سال 1388 بود، این فتنه ضرر بزرگی به کشور وارد نمود اما چهره خائنین و بدخواهان نظام و انقلاب را رو کرد و در نهایت  انها را رسوا نمود.
حجت الاسلام گزمه بیان داشت: پشت هر فتنه ای استکبار حضور دارد که سالها برای اجرای نقشه های شوم خود زمینه سازی می کنند تا عده ای را گول بزنند، در این میان برخی از افراد که در بدنه نظام هستند نیز فریب آنها را می خورند تا به این انقلاب ارزشمند ضربه بزنند.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: نهم دی ماه هیچگاه از تاریخ جمهوری اسلامی پاک نخوهد شد و همواره از این روز به عنوان یک روز بزرگ و حماسی یاد خواهد شد.
وی همچنین در خصوص حقوق شهروندی مردم سیستان گفت: حقوق شهروندی یک واژه ای است که تنها امید کاذب به مردم می دهد.
حجت الاسلام گزمه ابراز داشت: آنچه که امروز برای مردم سیستان مهم تلقی می شود اقداماتی است که دولت در سه سال گذشته انجام داده است، مردم آگاه هستند  و وعده هایی که داده شده  را به یاد دارند و میدانند که چه وعده هایی به سرانجام رسیده است.
امام جمعه هیرمند تصریح کرد: حقوق شهروندی مردم سیستان رسیدگی به مشکلات تمام نشدنی این منطقه است، هرگاه که دولت توانست فکری برای ریزگردها بکند آن زمان می توان از حقوق شهروندی نیز سخن به میان آورد.
 
۹ دی روز بصیرت افزایی ملت ایران
امام جمعه اهل سنت قصرقند گفت: 9 دی روز بصیرت افزایی و مظهر حضور هوشمندانه ملت ایران است.
مولوی عبدالخبیر صمدای فر در گفتگو با خبرنیمروز با اشاره به حماسه جاودان و ماندگار 9 دی اظهار داشت: حماسه 9 دی آتش فتنه دشمنان علیه انقلاب اسلامی را خاموش کرد.
وی به اقتدار ملت ایران با تبعیت از ولایت فقیه اشاره کرد و افزد: این فتنه با درایت و مدیریت مقام معظم رهبری، آگاهی و بصیرت مردم ایران خاموش شد.
فتنه ۸۸ با درایت مقام معظم رهبری خنثی شد
امام جمعه اهل سنت تصریح کرد: با اشاره به لزوم حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران انقلابی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) انقلاب کردند و با طاغوت و طاغوتیان مبارزه کردند.
وی با اشاره به حضور اقشار و اقوام مختلف ایرانی بیان کرد: همه مردم با بصیرت دست در دست هم دهند و نگذارند فتنه دیگری مانند فتنه 88 رخ دهد.
مولوی صمدانی فر هدف دشمنان را از بین بردن حقانیت اسلام خواند و اذعان داشت: مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی مانند دوران دفاع مقدس با دشمن‌شناسی و اقدام به‌موقع در سایه ولایت توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.
 
9دی روز میثاق مردم با مقام معظم رهبری با نظام است
 یعقوب حسین بر در گفت و گو با دادمردان، با تاکید بر اهمیت زنده نگاه داشتن حماسه 9 دی، اظهار داشت: حماسه9 دی مظهر بصیرت مردم ملی بود چرا که برخی دشمنان با علم کردن بحث انتخابات سعی در آسیب رساندن به نظام جمهوری اسلامی را داشتند که مردم با بصیرت ایران با حضور در صحنه جلوی توطئه شوم دشمنان را گرفتند.
این مولوی حقوقدان ادامه داد: دشمنان داخلی و خارجی  با شعله ورکردن این فتنه و عنوان بحث تقلب  قصد داشتند تا مردم را نسبت به نظام بی اعتماد کرده و از این طریق اهداف خود را تامین کنند که به حمد خدا و بصیرت مردم به اهداف شیطانی خود دست نیافتند.
وی با بیان اینکه 9 دی روز همبستگی، میثاق  وفاداری مردم به رهبر معظم انقلاب و نظام است، افزود: ملت انقلابی ایران اسلامی که به گفته مقام معظم رهبری در بحث بصیرت افزایی پیشگام نخبگان  در جهان هستند با بصیرت افزایی و ایمان راسخ  توانستند توطئه  دشمنان را خنثی کرد.
مولوی حسن بر در ادامه گفت:  9 دی  روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است و یکی از  مهمترین دلایل اهمیت این روز نمایش  بصیرت  مردم  ایران است.
وی در پایان بیان کرد: مردم در حماسه 9 دی به همه دنیا ثابت کردند که حافظ  ولایت، نظام جمهوری اسلامی،  ارزش ها و دستاوردهای نظام و پاسدار خون شهداهستند.
 
سران فتنه مجرم هستند و باید مجازات شوند
امام جمعه اهل سنت سرباز گفت: ملت ایران خواستار مجازات سران فتنه هستند چراکه باوجود گذشت سال‌ها از آشوب‌ها 88 و حصر سران فتنه، آنان حاضر به توبه کردن و عذرخواهی از رهبری و ملت نبوده و همچنان در آتش فتنه می دمند.
مولوی اله بخش رئیسی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به اهمیت زنده نگاه داشتن حماسه تاریخی مردم ایران اسلامی در نهم دی ماه  سال 88 اظهار داشت: این حماسه و خروش انقلابی ملت باید همه ساله گرامی داشته شود و با شور و شعور از آن بصیرت و دشمن شناسی تجلیل شود چراکه حماسه 9 دی باعث آشکار شدن چهره های نفاق علیه انقلاب اسلامی ایران شد.
وی افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی با استفاده از برخی خود فروختگان داخلی انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 88 را بهانه قرار دادند تا با رمز تقلب و استفاده از احساسات برخی افراد زود باور، آشوبی 8 ماهه در کشور ایجاد کنند.
 
بصیرت و دشمن شناسی رمز پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است
امام جمعه اهل سنت سرباز با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران همیشه در معرض فتنه های استعمار بوده است، بیان کرد: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بارها شاهد برنامه های شوم دشمنان برای نابودی انقلاب ملت ایران بوده ایم اما مردم همیشه بیدار، بصیر و تابع ولایت فقیه ایران با استفاده از حس دشمن شناس که دارند با حضور گسترده خود در صحنه نمی گذارند دشمنان به توطئه ها و برنامه های شوم خود برسند.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم به یک نکته با ارزش برای پیشرفت و تعالی ملت ها اشاره کنیم  باید بگوییم که این بصیرت است که تفاوت بین ملت ها را ایجاد مشخص می کند و ارزش ها افراد را بالا می برد و گرنه انسان های زیادی هستند که نماز می خوانند و روزه می گیرند و قرآن می خوانند اما افرادی که با شعور و بصیرت از آن استفاده کرده و در زمان نیاز از ولایت حمایت می کنند جایگاه ویژه ای در محضر پروردگار دارند.
رئیسی با اشاره به برخی جنایات نابخشودنی فتنه گران، گفت: دهن کجی فتنه گران به اسلام و پاره کردن تصویر امام راحل(ره)، توهین به مقدسات و تخریب اموال عمومی و تعرض به جان و ناموس مردم نمونه ای از جنایات نابخشودنی این افراد خود فروخته است که هیچ گاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد چرا که آنان اصل نظام را نشانه گرفته بودند.
 
9 دی روز تجدید پیمان با ولایت است
وی خاطر نشان کرد: باوجود گذشت سال‌ها از آشوب‌ها 88 و حصر سران فتنه، آن‌ها نه تنها حاضر به توبه کردن و عذرخواهی از رهبری و ملت نیستند بلکه لجبازی کرده و خود را همچنان پیروز میدان می‌دانند اما ملت شریف ایران اسلامی همه ساله با شرکت پرشور در 9 دی علاوه بر تجدید پیمان با ولایت، خواهان مجازات این خائنین به ملت و کشور هستند.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت شهرستان سرباز در پایان با تاکید بر اینکه برخی افرادی دوست ندارند موضوع فتنه مطرح و بازخوانی شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم انقلابی بودن یک فرد، وفادار بودن وی به امام راحل(ره) و رهبری و ثابت قدم بودن آنها در مسیر شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی را بسنجیم، باید روز 9 دی او را بیازماییم چون تمام کسانی که دل در گرو اسلام، قرآن، نظام اسلامی، انقلاب و آرمان های امام و رهبری و شهدا دارند، با شرکت گسترده در مراسمات روز بصیرت و زنده کردن حماسه 9 دی یک بار دیگر ثابت خواهند کرد که همچنان به این نظام الهی و آرمان های امام، رهبری و شهدا پایبند هستند.
انتهای پیام/
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها