سرویس : اخبار هیرمند
زمان : ۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۱۰:۵۳
شناسه خبر: ۴۲۶۷۳۹
 
یادداشت/
کوشش برای آبادانی شهر با تفکر مدیریتی و عمرانی
محسن سارانی یکی از جوانان مطالبه گر شهرستان هیرمند و فعال فضای مجازی در خصوص شهرداری شهر دوست محمد یادداشتی نوشته است.

به گزارش ندای هیرمند؛ چند سال قبل زمانی که دهستان دوست محمد به عنوان شهر وسپس بعنوان شهرستان معرفی شد در واقع  از نظر زیباسازی و فضای سبز معابر پیاده روها  و پاکسازی از زباله ها  تغیرات بخصوصی را شاهد نبودیم.

  تا اینکه چهره ای جوان و شخصیتی کار بلد سکان مدیریتی شهرداری شهر دوست محمد را در دست گرفت ودر این مدت کوتاه در سطح شهر دوست محمد دست به انقلابی بزرگ زد  اکثر کاستی ها را در طول این یک سال تا حدودی جبران نموده و در این ایام نوروز زمانی که با مسافرین نوروزی در مورد شهر دوست محمد صحبت میکنیم این شهر را یک شهر فوق العاده زیبا با فضای سبز عالی در سطح سیستان میبیند.

شهرستان هیرمند به مرکزیت شهردوست محمد سابقه ی ده ساله ای در شهر شدن دارد، این شهرستان در بدو ورود اولین شهردار چندین خیابان اصلی آن آسفالت گردید تا کمی چهره ی روستایی خود را به فراموشی بسپرد.

شهرداری دوست محمد تا قبل از مهندس پودینه سه شهردار در خود دیده است که یکی پس از دیگری چهره شهر را نتوانستند دست خوش تغییرات کنند به طور کل می توان گفت که تنها در پست مدیریتی آن فعالیت داشتند و نه کمک به تعویض چهره شهر.

چهره شهرها بیانگر فرهنگ  مردم آن شهر و همچنین مسئله ای مهم در جذب گردشگر است، جذب گردشگر در هر شهرستان می تواند آرزوی هر مدیر با فرمانداری باشد زیرا نه تنها بازارهای شهر رونق می گیرند بلکه می توان به معرفی شهرستان به اقصی نقاط دیگر کشور نیز موثر واقع شود.

آنچه امروزه برای شهروندان مهم است ، شهری زیبا و بدون زباله خواهد بود تا بتوانند در آرامش بیشتری در کنار خانواده زندگی خود را بگذرانند گرچه شهر دوست محمد تا کنون نتوانسته بود از چهره روستایی به شهری تبدیل شود اما اکنون به پاس زحمات شهرداری این شهر امروزه توانسته است تغییرات مهمی را به انجام برساند.

شهرداری یکی از نهاد های مهم در هر شهر به شمار می رود که می تواند یک شهر را در ترقی و یا در کاستی ها قرار دهد، امید می رود که این فعالیت ها یی که تا کنون از سوی شهرداری شهر دوست محمد به انجام رسیده است همچنان ادامه یابد تا شاهد شهری زیبا و متغیر باشیم.

اینک مردم شهر دوست محمد نگران تیرهای چراغ برق شکسته و یا چیدن گل های میادین نیستند، آنها می کوشند تا با همت هم شهری آباد و درخور مردم این شهرستان رقم بزنند.

 آری امروز به لطف افکار و اندیشه های شهردار جوان  هیرمند به لحاظ آسفالت خیابان ها و کوچه ها  فضای سبز  نصبت به بقیه شهرهای سیستان متمایز تر شده و میطلبد با همکاری و همفکری مردم شهردوست محمد شورای محترم فرهنگیان نخبگان مسولین محترم شهری و استانی به زودی  با همت شهردار محترم شاهد شهری پویا و سرسبزتر از الان با امکانات بهتر شاهد باشیم .

 

یادداشت: محسن سارانی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها