سرویس : شهدا
زمان : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۳
شناسه خبر: ۴۳۰۷۴۳
 
وصیت نامه شهید ابراهیم رامشت
وصیت نامه شهید ابراهیم رامشت در سایت خبری ندای هیرمند قرار گرفت.

به گزارش ندای هیرمند؛ شهید وصیت نامه شهید ابراهیم رامشت   فرزند : غلام در سی و یکم شهریور 1350 چشم به جهان گشود  وی در راستای خدمت به جمهوری اسلامی ایران و پاسداری از انقلاب اسلامی وارد جبهه دفاع مقدس میشود سر انجام وی  در هفتم بهمن 1365 در شلمچه  به فیض شهادت نائل می آید.

بـا سـلام و درود بـه خـانواده مـا، پـدرم مـادرم خـواهرانم، بـرادرانم و پدربزرگها و مادربزرگهایم و نیز سلام بر تمام زنها، سلام بر عموهایم عبـاس، مـشهدي محمد و سلام بر عمه هایم. سلام بر همه دوستانم. در آخرین بار سلام گـرم خـود را کـه از اعماق قلبم سرچشمه میگیرد، به گوش شما عزیزان میرسانم و از شـما طلـب آمـرزش و التماس دعا میخواهم. از خداوند میخواهم که شما را سالم نگهدارد و از شما میخواهم که زندگی خود را در جهت مسیر االله ادامه دهید ومن [براي] آخرین وقتها و آخرین صـحبتهـا را بـا شـما در میان میگذارم. و اما اي مادر من وصیتی ندارم، اما من از شما میخواهم مـرا حـلال کنیـد. من براي اسلام و دفاع از شرف و انسانیت، آمده ام تا در برابر رزمندگان اسلام بجـنگم [تـا] اینکه شهادت ما را نصیب شود. از شما طلب آمـرزش[...] مبـادا کـه در ایـن راه توحیـد هرگز دست از این کار بر نخواهند داشت. اي مردم براي دفـاع از شـرف خـود برخیزیـد و اسلحه ما را در دست بگیرید. اما چند نکته که وصیت میکنم این است که من را بـا همـین لباسهایی که با آنها جنگیده ام و از بارش گلوله دشمن آغشته به خون شده است بـه خـاك بسپارید[...]نپوشید، بلکه سفید بپوشید. هنگامی که مـرا بـه خـاك  بگیرند. براي من سیاه سپردید به سر مزار من یک پرچم بزنید، یک پرچم سبز هم بر در خانه بزنید  [به جاي] غم براي من [را] به شادي بگذرانید. آنچه بعد از من ماند [هم] صرف فقرا و کمک بـه دولـت  کنید. حتی الامکان براي من گریه نکنید. بدانید که همگی میمیرند. ولی چه بهتر کـه در راه  خدا از این دنیا برویم. پیر جماران این رهبر عالیقدر را تنها نگذارید. توصـیه مـیکـنم بـه سخنانش گوش دهید. بیایید تا اینکه کربلا را تصرف کنید و در آنجا نماز بخوانید. برویـد  از راه کربلا راه قدس را هم باز کنید. اگر بخواهیـد مـیتوانیـد انجـام دهیـد. سـر آن «قبـر شش گوشه بنشینید و طلب مغفرت کنید. هیچوقت رزمندگان را از یاد نبریـد. جبهـه هـا را گرم کنید. من از شما میخواهم که طوري در این جهان باشید که موجب رضاي خدا باشـد و من از خداوند میخواهم که شما را ببخشد البته خداوند خواسته که مـا در ایـن راه و در  این مکان [...] خود را آماده سازیم و این راه را بپیماییم. از خط االله منحـرف شـدن حـرام است و همچنانکه در اسلام و قرآن آمده است عمل میکنیم «جان خود را به قیمت بهشت  جاودان به خداوند میفروشیم» و این بهترین راهی است کـه مـا مـیرویـم و از ایـن راه و هدف چیزي دیگر بهتر نیست، و شـهادت افتخـار اسـت بـراي مـا. حـسین(ع (از خـود گذشت در این راه، فرزندانش در این راه رفتند و ما باید دنباله روي آنها باشـیم. شـهیدان از محلی که در این جهان هستند، میروند به جهانی که ابـدي اسـت و بهتـرین پـاداشهـا را دریافت میکنند. ایشان مقام بزرگی دارند جز این راه شهید شدن راهی دیگر براي ما افتخار نیست. بدانید که شهید اجري بزرگ در پیش دارد همه بزرگان ما شهید شدند، کسانی بودند خیلی خوب و خدا به آنها این پاداش خود را عطا میکند. خداونـد نـصیب چنـین کـسانی میکند. ما از این که شهید شویم راضی هستیم. انشاءاالله که شما هم این چنین باشید و هیچ ترس نداشته باشید
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها