سرویس : شهدا
زمان : ۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۰۹:۳۵
شناسه خبر: ۴۳۱۱۹۱
 
وصیت نامه شهید:
وصیت نامه شهید محمدامیر پیکرستان
وصیت نامه شهید محمدامیر پیکرستان در سایت خبری ندای هیرمند قرار گرفت.

 به گزارش ندای هیرمند؛ وصیت نامه شهید محمدامیر پیکرستان فرزند : مزار در دوم مرداد 1344 چشم به جهان گشود  وی در راستای خدمت به جمهوری اسلامی ایران و پاسداری از انقلاب اسلامی وارد جبهه دفاع مقدس میشود سر انجام وی  در پنجم ابان 1362 در مریوان به فیض شهادت نائل می آید.

 

سلام به پیشگاه رهبر انقلاب، این ابراهیم زمان که راه مبارزه را بـه مـا آموخـت و شـرف و عزت به ما عطا کرد. سلام بر حسین شهید، سرور شهیدان اسلام و بر پیروان خط امام. خدا را شکر میکنم که مرا در مسیري قرار داد تـا اسـلام واقعـی را بـشناسم و چگونـه زیستن و چگونه اندیشیدن را بیاموزم و چگونه راهم را انتخاب بکنم. وقتی مرگ حق است «کُلُّ نَفْسٍ ذَائقَۀُ الْموت»  «و تمام نفوس خواهند مرد» و بهترین نـوع مـردن شـهادت در راه خدا میباشد.

برادران در پی آسایش نباشید ما خلق شدهایم تا مورد آزمایش قرار گیریم و اساسـاً ایـن جهان محلی جز براي آزمایش نیست و زندگی جاوید در آن جهان است. سعی کنید دلتـان با حجت خدا باشد به امام انس بگیرد. لحظهاي از دعـا بـراي سـلامتی و ظهـور ایـشان در مراسم دعاهاي کمیل و توسل غفلت نکنید گرفتاريها، و مشکلات خود را با توسل بـه آن حضرت حل و رفع کنید.

و اما پدر و مادر عزیزم الان که میخواهم این وصیت را بنویـسم هیچگونـه امیـدي بـه شهادت ندارم چرا که قلبم پر از گناه است و از امتحان خداوند در دنیا سـخت نگـران و از عذاب خداوند در روز قیامت بشدت میترسم. اما اگر قرار باشد با همین چند قطره خون ناچیز قدمی در راه انقلاب برداشـته و حـافظ دینم باشم بگذار تا آن را در راه خداوند نثار کنم. و اي کاش دریایی از خون در بدن بـود و آن را میتوانستم در راه به ثمر رساندن انقلاب خونبار اسـلامی کـه دنبالـهرو قیـام خـونین حسین(ع)است نثار کنم. و اما پیامی براي شما پدر و مادر عزیزم: عزیزان میدانم که چقدر برایم زحمت کشیدهاید و شرمنده هستم که نتوانستم فرزند خـوبی براي شما باشم و امید عفو و بخشش از شما دارم و از خداوند میخواهم بـه شـما صـبر و توفیق عبادت و بندگی در راه خودش، نصیبتان بگرداند. آمین و شکر خدا کنید و ذکر او بگویید و همچنین در مورد شـما خـواهران و بـرادرانم من شرمنده از این هستم که نتوانستهام در طول عمرم براي اسلام و انقلاب اسلامی ایـران و امت شهیدپرور ایران مفید بوده باشم و امیدوارم که با ریخته شدن خونم بتـوانم قطـرهاي از اقیانوس بیکران خداوند متعال را سپاسگو باشم. انشاءاالله بتوانم این انقلاب را به صاحب اصلی آن امام زمان(عـج) تحویـل بـدهیم و در این راه از هیچ کس نهراسید که خدا با ماست. اي جوانان مبادا در رختخواب بمیریـد زیـرا که امام حسین(ع) در میـدان نبـرد شـهید شـد و مبـادا در غفلـت بمیریـد کـه حـضرت علـی(ع) در محـراب عبــادت شــهید شــد و مبــادا در حــال بــیتفــاوتی بمیریــد کــه علی اکبرِ حسین(ع) با هدف شهید شد. اي پدران و مادران مبادا از رفـتن فرزنـدانتان بـه جبهه جلوگیري کنید که فردا در محضر خدا نمیتوانید جـواب زینـب(س) را بدهیـد کـه  تحمل 72 تن شهید را نمود همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه هاي نبرد بفرسـتید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید. اي کسانیکه بر مـن اشـک ریختـهایـد و مـیریزیـد

میخواهم بگویم که بر من اشک نریزید و اگر دلتان به حال مـن مـیسـوزد راهـم را ادامـه بدهید و براي بخشش گناهانم در نزد خدا دعا کنید. برادرانم استغفار و دعا را از یـاد نبریـد که بهترین درمانها براي تسکین دردهاست و همیـشه بـه یـاد خـدا باشـید و در راه او قـدم بردارید و هرگز بین شما دشمنان تفرقه نیاندازند و شما را از روحانیـت پیـرو خـط امـام و متعهد جدا نکنند، که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جـشن ابرقدرتهاسـت. حضورتان را در جبهه هاي حق برعلیه باطل ثابت نگهدارید. مادرم:

قسم به اشک تو مادر که مرد جنـگ مـنم                 چون روز حادثه شد سختتر ز سنگ منم

مادر براي تو آنقدر میتوانم بگویم که حقی که بر گردن من داري نتواستهام ادا کنم، امـا انشاءاالله وعده ما یا کربلا یا بهشت باشد.

درود بر تـو کـه شـیر تـو شـیرپرور شـد                           فروغ مهر تو گرمـی گرفـت و آذر شـد

شهید گـر شـوم از خـون مـشوي پیـرهنم                     که بوي لاله دهد قطرهقطـره خـون تـنم

مریز اشک و مکـن نالـه در شـهادت مـن                        که مرگ سـرخ بـود لحظـه ولادت مـن

جهاد پـاك تـو صـبر اسـت مـادر خـوبم                              تــو ســرفراز بمـان اي بــزرگ محبـوبم

مادرم قریب 21 سال و اندي برایم زحمت کشیدهاي و میدانم که در این راه آرزوهـاي زیادي را در فکر خود پرورش دادهاي، اما حالا صبر کن که خدا صـبر کننـدگان را دوسـت میدارد. این آرزوي هر پدر و مادري هست کـه نهـالی را بـزرگ کننـد تـا در روز سـختی دست (حسب ظاهر وصیتنامه کامل نیست.)

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها