سرویس : اخبار هیرمند
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۹:۳۴
شناسه خبر: ۴۳۱۲۱۸
 
دوربین و رسانه مهره اصلی فرار فرماندار هیرمند از مشکلات
مشکلات این روزها آنقدر بر فشار مردم وارد کرده است،که حتی فرماندار هیرمندنیز اعلام کرد تابستان سختی را در پیش روی خواهیم داشت.

به گزارش ندای هیرمند؛ منطقه سیستان واقع در جنوب شرق کشور را می توان به دلیل وجود خشکسالی و همچنین عدم رسیدگی مسئولین به کوچکترین مشکلات منطقه ای یکی از محروم ترین نقاط کشور دانست.

بسیاری از مشکلات در این منطقه ناشی از انسداد مرز توسط دیوار بتنی و همچنین خشکی تالاب هامون پدید آمده است که همواره مهاجرت، بیکاری و همچنین فقر را پدید آورده است.

شهرستان هیرمند یکی از پنج شهر سیستان است که به دروازه توسعه سیستان معروف می باشد، این شهرستان با بیش از 60 هزار نفر جمعیت، در فقر کامل به سر می برد.

با وجود اینکه مرز را یک فرصت برای مردم می توان تلقی کرد اما این مرز عملا برای مردم منطقه و بومی غیر قابل استفاده بوده است .

کارت های مرزی که جهت تبادل در مرز به مردم تحویل داده شده بود، یکی از بزرگترین کارهای ممکن دولت برای مردم است، این کارتها اجازه تبادل کالا با کشور افغانستان را صادر می کرد.

اما مردم تنها با نام این کارت ها آشنا هستند و از فعالت هایی که بارها مسئولین قول عملی شدن آن راداده اند هیچ گونه آشنایتی ندارند.

مشکلات این روزها آنقدر بر فشار مردم وارد کرده است،که حتی فرماندار هیرمندنیز اعلام کرد تابستان سختی را در پیش روی خواهیم داشت.

ادعای فرماندار هیرمند شاید بر توجیه کمبود آب و خشکسالی باشد، اما مردم شمال استان سیستان و بلوچستان همواره تابستان های سنگین تر و سخت تر از این را پشت سر گذاشته اند.

مردم شهرستان هیرمند بارها با ارسال مشکلات خود به رسانه های مردمی خواستار پیگیری فوری آن شده اند، اما فرمانداری این شهرستان با تکذیب و رد مشکل رو به روی دوربین صدا و سیما حاضر می شود و برای بی تدبیری خود را توجیه می کند.

چندی قبل با فشار فضای مجازی ، بالاخره پای فرماندار شهرستان هیرمند به شمال این شهرستان باز شد، و از نزدیک کمبود آب و دیگر مشکلات مردم را مشاهده کرد، اما وی در ازای پیگیری و و قول مساعدت، عدم تکمیل پروژه های نیمه تمام را دلیل اصلی مشکلات منطقه می داند.

بی شک کسانی که در پخش و تهیه اینگونه اخبار مسئولین را همراهی می کنند، در ظلم و نادیده گرفتن مردم منطقه خود شریک هستند.

مشکلات آنقدر زیاد هستند که داد برخی از امامان جمعه سیستان را نیز در آورده است، انتقاد های حجت الاسلام کیخا امام جمعه شهرستان زابل به فرمانداری هیرمند باعث شده است تا فرماندار این شهرستان واکنش نشان دهد و خود را آماده مناظره بداند.

بی شک آنچه که مهم است، احترام گذاشتن به حق و حقوق شهروندی مردم سیستان خواهد بود، مردمی که بار بی مسئولیتی کسانی را می کشند که از درد و رنج آنان خبر ندارند.

علی ای حال تنها فرماندار هیرمند را در حالی در کنار مردم خواهیم دید که فشار رسانه ای بر او وارد شده باشد، این در حالی است که با توجیه مشکلات راهی برای فرار از حل آن پیدا می کنند، معضلی که این روزها بارها و بارها تکرار می شود و بر مشکلات منطقه افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها