سرویس : اخبار سیاسی
زمان : ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱:۱۲
شناسه خبر: ۴۳۱۲۴۳
 
فعالیت ۱۹ فرودگاه برای اعزام حجاج/ آغاز اعزام از ۲۸ تیر
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها از انجام پیش پروازهای حج در ۲۲ تیر از فرودگاه امام (ره) خبر داد و گفت: عملیات رفت حاجیان ۲۸ روز طول می‌کشد و نخستین کاروان‌های رفت حاجیان ۲۸ تیر از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، امام(ره) و مشهد اعزام می‌شوند.

به گزارش ندای هیرمند به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛  سید محمود رضوی درباره آخرین جزئیات اعزام زائران حج تمتع از فرودگاه‌های کشور در سال جاری اظهار کرد: بیشترین میزان افزایش اعزام و پذیرش زائران بیت‌الله الحرام از نظر تعداد زائر در سال جاری نسبت به سال 96 به ترتیب متعلق به فرودگاه های مشهد (2680 نفر)، بیرجند(754 نفر) و همدان (747 نفر) خواهد بود.

وی افزود: بیشترین میزان کاهش از این نظر نسبت به سال 96 به ترتیب مربوط به فرودگاه های گرگان (2888 نفر)، امام خمینی (2484 نفر) و اهواز (755 نفر) خواهد بود. از نظر درصد افزایش نسبت به سال گذشته فرودگاه های بیرجند (47 درصد)، مشهد (39 درصد) و زنجان (37 درصد ) مقام های اول تا سوم را داراند. بیشترین درصد کاهش نیز متعلق به فرودگاه های بندرعباس (43 درصد)، رشت (39 درصد) و گرگان (37 درصد) خواهد بود.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه امسال 19 فرودگاه کشور در حوزه حج تمتع فعال خواهد بود، افزود: حدود 50 درصد حاجیان توسط هواپیمایی ایران ایر و بقیه نیز توسط هواپیمایی سعودی منتقل خواهند شد.

وی گفت: اعزام و پذیرش زائران حج تمتع از فرودگاه های اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، کرمان، یزد، بیرجند، بندرعباس و رشت توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر و از فرودگاه های مشهد، گرگان، ساری، تبریز، ارومیه، زاهدان، کرمانشاه و زنجان توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام می شود. همچنین اعزام و پذیرش زائران از فرودگاه امام خمینی (ره) توسط هر دو شرکت ایران ایر و سعودی خواهد بود.

رضوی از انجام پیش پروازهای حج در 22 تیر از فرودگاه امام (ره) خبر داد و با بیان اینکه عملیات رفت حاجیان 28 روز طول می‌کشد، افزود: نخستین کاروان‌های رفت حاجیان 28 تیر از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، امام(ره) و مشهد اعزام می‌شوند و آخرین کاروان‌های رفت نیز 24 مرداد از فرودگاه‌های تبریز، امام(ره) و گرگان جابه‌جا می‌شوند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به اینکه عملیات بازگشت جاجیان 22 روز طول می کشد، گفت: ورود اولین کاروان های حج به ایران سوم شهریور از فرودگاه بوشهر و ورود آخرین اولین کاروان های حج به ایران نیز 24 شهریور از فرودگاه های بیرجند، تبریز، امام (ره) و گرگان خواهد بود.

وی با بیان اینکه با توجه به تعطیلی یک ساله حج تمتع به دنبال وقوع فاجعه منا، حج تمتع 96 از شرایط ویژه ای برخوردار بود، عنوان کرد: سال گذشته، عملیات رفت و برگشت حجاج از 20 فرودگاه انجام شد و فرودگاه بیرجند به عنوان بیستمین فرودگاه فعال در عرصه حج تمتع سال گذشته برای اولین بار وارد این عرصه شد. تعداد حاجیان اعزامی سال گذشته حدود 86 هزار نفر بود که نسبت به سال 94، 36 درصد افزایش یافت.

رضوی یادآور شد: با توجه به توقف یک ساله عملیات حج و نیز تصمیم‌گیری با تاخیر، در اعزام حاجیان سال گذشته مشکلات متعددی از جمله برنامه‌ریزی نامنظم و اعلام دیرهنگام زمان پروازها و نیز تاخیرهای طولانی پروازها به وجود آمد که با فعالیت جهادی تمام دست‌اندرکاران به ویژه کارکنان فرودگاه ها این مشکلات تا حدود زیادی برطرف شدند؛ از جمله تغییرات ناهمگون تعداد مسافران اعزامی در برخی از فرودگاه ها با حرکت های جهادی مدیران و کارکنان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هدایت و مدیریت شد.

انتهای پیام/

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها