سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۷:۵۲
شناسه خبر: ۴۳۱۴۰۸
 
در اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج؛
اولین گردهمایی فعالان مجازی عملا اعلام موجودیت لشکر سایبری بسیج است/جریان سازی های اخیر بسیج مثل جریان اربعین جای شکرگزار دارد
مراسم اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج با حضور ۱۰۰۰ نفر از فعالان بسیجی در فضای مجازی در محل لانه جاسوسی آمریکا آغاز شد.

به گزارش عصرهامون و به نقل از راه دانا، مراسم اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج با حضور ۱۰۰۰ نفر از فعالان بسیجی در فضای مجازی در محل لانه جاسوسی آمریکا آغاز شد.
 
معین: اولین گردهمایی فعالان مجازی عملا اعلام موجودیت لشکر سایبری بسیج است
در ابتدای این مراسم مسلم معین رئیس سازمان فضای مجازی بسیج ضمن عرض خیر مقدم به همه شرکت کنندگان در این همایش اظهار داشت: امسال از ۸ آذرماه اجتماع لشکر سایبری بسیج در ۴ بعد رویداد، تجمع نمایشگاه و مراسم تشکیل شده و میزبان فعالان فضای مجازی بودیم که یکایک آنها شبکه سایبری بسیج مردمی را تشکیل می دهند.
وی در ادامه افزود: این گردهمایی عملا اعلام موجودیت رسمی لشکر سایبری است که با افزودن یک مدل مبنایی در سه محور اصلی و ۱۳ لایه هم در بعد ساختار و هم در بعد تشکیل شبکه سایبری مردمی انقلاب امیدواریم به جایی برسیم که آینده این فضا در اختیار نیروهای انقلابی قرار بگیرد.
 
فیروز آبادی: جریان سازی های اخیر بسیج مثل جریان اربعین جای شکرگزاری دارد
فیروز آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه این همایش ضمن تعریف فضای مجازی گفت: این فضا برآورده از فناوری های اطلاعاتی است که از همه فناوری های نو ظهور عصر حاضر تشکیل شده است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه این فضا برآمده از فناوری است، گفت: این فضا همیشه برخط بوده و از جمله خصلت های آن یکپارچگی آن است به طوری که نمی توان آن را تجزیه کرد.
وی افزود: این فضا برخلاف فضای واقعی که محلی است، این فضا جهانی و شبکه ای است که علاوه بر ارتباط دادن انسانها اشیا را به هم و فراتر انسان را به اشیا مرتبط کرده و با استفاده از فناوری می توانیم حتی به اشیا موجودیت داده و اشیا بازیگر انسان هستند.
فیروز آبادی تصریح کرد: این فضا به شدت خدماتی است و در این فضا خدمتهایی متنوع و متکثر ارائه می شوند و علاوه بر اشیا هویت متکثر دارند اما قبلا انسان ها در گذشته یک هویت داشتند اما در فضای مجازی میتوان ده ها هویت خلق کرد.
وی ادامه داد: در فضای حقیقی روابط بر مبنای قدرت سخت بوده در این فضا رابطه بر مبنای قدرت نرم است و تغییرات رفتار در این حیطه انجام می شود و از طریق اقناع قدرت نرم بروز پیدا می کند، آنچه که مشخصه این فضاست این بوده که روابط قدرت در این فضا نامتقارن است و با هزینه کم میتوان اعلام‌ وجود گرد و هزینه دفاع از هزینه هجوم در این فضا بیشتر است و یکی از نگرانی هایی که دشمن نسبت یه ما دارد استفاده نامتقارن از این قدرت ها در این فضا است.
دبیر شواری عالی فضای مجازی تاکیید کرد: آمریکایی ها در یک سندی که منتشر کرده اند هر گونه حمله سایبری به زیرساخت های خودشان را معادل حمله نظامی قرار داده اند که این حاکی از نگرانی آنها نسبت به این قدرت نامتقارن در این فضاست.
فیروز آبادی با بیان اینکه آمریکایی ها قدرت سخت را به قدرت نرم مجازی تبدیل کرده اند، گفت: این فضا یک فضای اجتماعی تکنولوژی و اقتصادی است به طوری که نمیتوان فضای حقیقی را بدون بهره گیری از فضای تکنولوژی و اجتماعی توسعه داد فضای مجازی را هم نمیتوان بدون بهره گیری از این دو مدل توسعه داد.
وی ادامه داد: مدل اقتصادی حاکم بر این فضا بر مبنای پلت فرم ها هستند که ۵ قدرت بزرگ دنیا در سالهای گذشته ۵ شرکت در حوزه پلت فرم هستند، مانند آمازون، مایکروسافت،گوگل، اپل و آخرین لایه در این فضا مردم است و پلت فرم هایی را در دنیا شکل داده اند که داده های فضای مجازی را جمع آوری می کند و این جمع آوری بر مبنای فرم پلاتفرم است که بر روی آن دیگران اپلیکیشن درست کرده و سرویس پوشش می دهند. که پول مجازی یا قراردادهای هوشمند بر این سکو تعریف می شود.
دبیر شواری عای فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام فقط در کشور ما حرف اول در حوزه پلت فرم را میزند عنوان کرد: تلگرام در دنیا در حوزه پلت فرم در دنیا در رتبه 15 قرار دارد.

 
فیروز آبادی تصریح کرد: اولین سفر ترامپ به عربستان بود که در آن مرکز اعتدال را با حضور ۸۰۰ شید افتتاح کردند و مدعی شدند پلت فرم هایی مانند توییتر ، فیس بوک و ... در کنار از ده ثانیه هر مطلبی که به زبان عربی بوده و افراط را در جهان تولید می کند شناسایی کند.
 
وی افزود: مشابه این روند به سلطنت طلبان و ... هم داده شده و نوع فضا سازی هایی که در یکسال گذشته هم در دی ماه هم در مرداد ماه شاهد بودیم نشان می دهد یک انسجام در این فضا در حال جریان سازی در توییتر و اجتماعی کردن آن در تلگرام هستند و اخیرا هم بخشی از آن را به اینستاگرام کشاندند، تا این فضا را هم سیاسی کنند.
 
دبیر شواری عالی فضای مجازی گفت: بحران آب، بحران دراویش، جنگ ارزی بحث حجاب مقایسه با نظام شاه چهارشنبه سفید بحران بازار قومیت ها و ... و به طور کلی بیش از ۱۰۰ بحران ملی در این فضا راه اندازی شده که باندهای زیادی هم دارند. توییتر در انتخابات  کنیا، آمریکا و ... نقش داشته و ربات های متعددی در جریان انتخابات آمریکا در اختیار جناح ها قرار داده شده بود.
 
فیروز آبادی تاکیید کرد: پیشنهاد من در پایان این است که در فضای جنگ نرم و سخت پیوستگی وجود دارد و برآوردی که از میزان حضور دشمن در این فضا وجود دارد نشان می دهد تعداد دشمن اندک است و شاهد هستیم ترند ها مربوط به بسیج است مثل خاکریز برخط و یا اربعین که بسیج به خوبی ترند کرد.توقع ما این است که حوزه ماموریت های بسیج به شکل پلت فرم باشد و باید مثلا از ظرفیت هر قشر به روش شبکه ای بر روی پلت فرم های ملی استفاده کرد.
 
وی ادامه داد: پیشنهاد دیگر آگاهی بخشی است نباید میدان را خالی کنیم اگرچه برخی از فضا ها فیلتر هستند اما وقتی لازم باشد عده ای در این فضا هستند از این پلت فرم ها استفاده می شود.همانطور که در دوران مدرنیته کار از خانه به کارخانه رفت در دوران پست مدرن کارها از کارگاه ها به سمت خانه ها می رود و دیگر بیمه ها و ... از بین می روند، طبیعی است وقتی سرویس دهی پلت فرم های خارجی بهتر است مردم به سراغ آنها می روند و در این صورت مردم کارگر کسانی می شوند که نمی دانیم نیستند و میزان و پس باید اقدام اساسی در این راستا انجام بگیرد.
 
دبیر شواری عالی فضای مجازی افزود: بسیج جایی است که در دوران قدرت نرم باید فکر خلاق، را در این فضا بسیج کرده و در سپهر رسانه ای هم‌بحث تولید محتوا هم رصد و هم ایجاد یک پلت فرم را داشته باشیم.
 
رحیم پور: امروز شما در عرصه فضای مجازی پارتیزانی عمل کنید و خطوط عظیم نیروهای دشمن را بشکنید و برآنها غلبه کنید
 
حسن رحیم پور ازغدی در ادامه این مراسم اظهار داشت: جریانات زیادی در فضای مجازی در حال فعالیت است. اما یک جریانی است که واقعیت را نمی بیند که در جریان این فضا واقعیت مانند پتک بر سر آنها میخورد، برخی هم تسلیم واقعیت ها شده اند  یعنی واقع گرا هستند اما باید واقع بین باشیم اینکه باید در برابر واقعیت انعطاف داشته باشیم اما انفعال نداشته باشیم.
 
عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دجال در دنیا در همه زمان ها وجود داشته و با همه بشریت حرف میزند،  میلیاردها نفر را مسموم و دروغ را به شکل راست و باطل را به شکل درست می فروشد و ذهن همه را سرویس می کند در حالی که ادعا می کند به همه سرویس می دهد، تلاش شما در فضای مجازی می تواند جای صد جنگ نظامی را بگیرد و وقتی یک جنگ ترم پیروز شود دیگه نیازی به گرفتن شهرها نیست چرا که ذهن ها را اشغال می کنند.
 
وی افزود: اینکه عروسک باربی در پنتاگون طراحی شده است که باربی مخفف باربارا اسم دختر وزارت جنگ آمریکا است همان وزارت جنگ در کنار تولید موشک عروسک نیز تولید کرده است.
 
رحیم پور تصریح کرد: در عرصه مجازی جبهه وسیعی گشوده شده و امثال شما باید در این جبهه وارد یک نبرد پارتیزانی بشود پارتیزان عده اندازه دشمن ندارد آماده جنگ آقایی ساماندهی نیروهای دشمن را به هم میریزد که این واژه هم ایرانی است و بر اساس منگ پارتها این روش جنگ در دنیا مشهور شده است.
 
استاد دانشگاه تاکیید کرد: امروز شما در عرصه فضای مجازی پارتیزانی عمل کرده و خطوط عظیم نیروهای دشمن را بشکنید و بر آنها غلبه کنید و البته این کار شدنی است که در سالهای اخیر این جبهه نشان داد که توانسته است استراتژی پیدا کرده و این طرف هم صدای محکمی تولید کرده است.
 
وی ادامه داد: می شود در سطح جهان کاری کرد که الگوهای انقلاب اسلامی در جهان منتشر شود و گوش های زیادی وجود دارد در شرق و غرب که تشنه شنیدن است که باید این صدا به صورت کیفی و کمی به آنها برسد.

در حال تکمیل....

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۰
سیلاب دوم روخانه هیرمند وارد سیستان شد
سیلاب دوم رودخانه هیرمند پس از چندین سال خشکسالی به داخل ایران رسید و باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان گردید.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۰۸:۳۱
دانش آموزان هیرمندی یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی خاش را گرامی داشتند
در پی شهادت 27 مرزبان سپاه پاسداران در حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان مراسم گرامی داشت یاد و خاطره این شهدا در 27 مدرسه شهرستان هیرمند برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۶
فتح قله تشگر استان هرمزگان توسط کوهنوردان باشگاه هامون
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی غرور آفرین انقلاب اسلامی باشگاه کوهنوردی هامون دانشگاه علوم پزشکی زابل قله تشگر استان هرمزگان را فتح کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۱
امام جمعه اهل سنت هیرمند حمله تروریستی جاده خاش زاهدان را محکوم کرد
مولوی یارمحمد براهویی امام جمعه اهل سنت هیرمند در بیانیه ای حمله تروریستی چند روز گذشته در استان را محکوم و شهادت تعدادی از پاسداران را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۴:۰۱
ترور های کور و ناجوانمردانه در طول انقلاب خللی در اراده ملت وارد نکرده است
حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نسبت مناسبت های گذشته در ایام گذشته حضور بسیار چشم گیر تر بود و این نشان از پایبندی مردم به انقلاب است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۱
عوامل حادثه تروریستی خاش بویی از انسانیت نبرده اند
دشمنان انقلاب و اسلام پس از آنکه حضور پر شور مردم را راهپیمایی 22 بهمن را دیدند برایشان گران تمام شد و دست به جنایت زدند و تعدادی از مدافعان وطن را به شهدات رساندند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۶
ایستگاه تسویه آب شرب در هیرمند افتتاح شد
ایستگاه تسویه آب شرب با همکاری شهرداری و اداره امور اتباع در شهر دوستمحمد راه اندازی شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۵۲
تیم نانوایی خاتم عنوان قهرمانی جام فجر را کسب کرد
مسابقات فوتسال جام دهه مبارک فجر۹۷ گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سالن حجاب شهرستان هیرمند برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۰
پیام تشکر امام جمعه هیرمند از حضور حماسی مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن
حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند در پیامی از حضور چشم گیر و دشمن شکن مردم شهرستان هیرمند در راهپیمایی 22 بهمن تشکر کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۲:۱۵
راهپیمایی 22 بهمن با حضور گسترده مردم شهرستان هیرمند برگزارشد/تصاویر
آئین راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شهرستان هیرمندبا حضور اقشار مختلف مردم انقلابی این شهرستان امسال باشکوهتر از سالهای گذشته برگزار شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۵۲
تیم نانوایی خاتم عنوان قهرمانی جام فجر را کسب کرد
مسابقات فوتسال جام دهه مبارک فجر۹۷ گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سالن حجاب شهرستان هیرمند برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۰۸:۳۱
دانش آموزان هیرمندی یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی خاش را گرامی داشتند
در پی شهادت 27 مرزبان سپاه پاسداران در حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان مراسم گرامی داشت یاد و خاطره این شهدا در 27 مدرسه شهرستان هیرمند برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۶
فتح قله تشگر استان هرمزگان توسط کوهنوردان باشگاه هامون
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی غرور آفرین انقلاب اسلامی باشگاه کوهنوردی هامون دانشگاه علوم پزشکی زابل قله تشگر استان هرمزگان را فتح کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۱
امام جمعه اهل سنت هیرمند حمله تروریستی جاده خاش زاهدان را محکوم کرد
مولوی یارمحمد براهویی امام جمعه اهل سنت هیرمند در بیانیه ای حمله تروریستی چند روز گذشته در استان را محکوم و شهادت تعدادی از پاسداران را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۴:۰۱
ترور های کور و ناجوانمردانه در طول انقلاب خللی در اراده ملت وارد نکرده است
حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نسبت مناسبت های گذشته در ایام گذشته حضور بسیار چشم گیر تر بود و این نشان از پایبندی مردم به انقلاب است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۱
عوامل حادثه تروریستی خاش بویی از انسانیت نبرده اند
دشمنان انقلاب و اسلام پس از آنکه حضور پر شور مردم را راهپیمایی 22 بهمن را دیدند برایشان گران تمام شد و دست به جنایت زدند و تعدادی از مدافعان وطن را به شهدات رساندند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۶
ایستگاه تسویه آب شرب در هیرمند افتتاح شد
ایستگاه تسویه آب شرب با همکاری شهرداری و اداره امور اتباع در شهر دوستمحمد راه اندازی شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۰
پیام تشکر امام جمعه هیرمند از حضور حماسی مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن
حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند در پیامی از حضور چشم گیر و دشمن شکن مردم شهرستان هیرمند در راهپیمایی 22 بهمن تشکر کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۰
سیلاب دوم روخانه هیرمند وارد سیستان شد
سیلاب دوم رودخانه هیرمند پس از چندین سال خشکسالی به داخل ایران رسید و باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان گردید.