سرویس : اخبار هیرمند
زمان : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۰۹:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۱۴۵۱
 
مدیر اداره برق هیرمند:
بهره برداری از 30 نیروگاه خورشیدی در شهرستان هیرمند
طی قرار داده منعقد شده بین استانداری، سپاه پاسداران و وزارت نیرو مقرر گردید در 60 منطقه از نقاط محروم استان پنل خورشیدی نصب گردد که از این تعداد 30 پنل در شهرستان هیرمند تکمیل و به بهره برداری رسید.

بهره برداری از 30 نیروگاه خورشیدی در شهرستان هیرمند

به گزارش  ندای هیرمند ،با توجه به محدودیت منابع آبی، سوخت های فسیلی و هزینه بالای نیروگاه های سیکل ترکیبی، گازی و آبی احداث نیروگاه های خورشیدی از اولویت های وزارت نیرو و شرکت توزیع نیروی برق استان است که در همین راستا طی قرار داده منعقد شده بین استانداری، سپاه پاسداران و وزارت نیرو مقرر گردید در  60 منطقه از نقاط محروم استان پنل خورشیدی نصب گردد که از این تعداد 30 پنل در شهرستان هیرمند تکمیل و به بهره برداری رسید.

مهدی مرعشی مدیر برق شهرستان هیرمند در گفتگو با ندای هیرمند  با بیان اینکه ظرفیت تولید انرژی برق از خورشید در استان بدلیل وضعیت جغرافیایی و تعداد روزهای آفتابی بسیار زیاد است افزود: شهرستان هیرمند یکی از بهترین مکان ها جهت توسعه طرح های انرژی خورشید است .
 مرعشی عنوان کرد: در این طرح مشترک هیچ آورده ای ندارد. برای احداث هر پنل 5 کیلوواتی مبلغ 25 میلیون اعتبار نیازمند بود که از این مبلغ  10 میلیون تومان کمک بلاعوض سپاه پاسداران و 15 میلیون تومان ارائه تسهیلات کم بهره از طرف پست بانک به مشترک اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد:  قرارداد مذکور در سال گذشته منعقد گردیده و هم اکنون مبلغ احداث هر پنل 5 کیلوواتی 40 میلیون تومان می باشد.

مدیر برق شهرستان هیرمند با بیان اینکه تولید برق توسط نیروگاه های تجديد پذير  و پاک یکی از مزیت های مهم این نيروگاه ها است اظهار داشت:  ساخت و احداث این نیروگاه ها هم برای شرکت توزیع و هم برای مشترک سودآور  خواهد بود. در این قرارداد به مدت 20 سال بصورت تضمینی هر کیلووات به مبلغ  700 تومان از مشترک خریداری می شود یعنی ماهیانه  چیزی حدود 600 تا 800 هزار تومان که اين میزان بسته به راندمان تولیدی پنل ها متغییر است.

مهدی مرعشی توسعه انرژی های نو را از اهداف احداث نیروگاههای خورشیدی برشمرد و گفت:  توان تولیدی نیروگاه ها به شبکه تزریق می شود که بخش کوچکی از تولید انرژی برق شهرستان را پوشش می دهد .در مجموع 50 نیروگاه خورشیدی به منطقه هیرمند اختصاص داده شده است که تعداد30 پنل در شهر قرقری احداث و در مدار بهره برداری قرار گرفته است. 
وی ابراز امیدواری کرد:  با افزایش پنل های خورشیدی نیاز به نیروگاه های جدید کم می شود .

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.