سرویس : اخبار هیرمند
زمان : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۸:۲۹
شناسه خبر: ۴۳۱۴۵۹
 
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هیرمند خبرداد:
برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهيم قرآن كريم
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با هدف تقويت وحدت و انسجام برنامه ها و فعاليتهاي سازمانها و نهادهاي قرآني ، سنجش و ارزيابي كمي و كيفي عملكرد آموزشي مدارس ، موسسات قرآني ، ايجاد انگيزه در ميان عموم جامعه برگزار می شود.

 به گزارش ندای هیرمند ، اميروظيفه دان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان هیرمند در خصوص برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  اظهار داشت: با توجه به اينكه آموزش قرآن كريم در نظام مقدس جمهوري اسلامي از اهميت راهبردي برخوردار است به همين خاطر ميتوان برگزاري منظم و سالانه آزمونهاي سراسري قرآن وعترت را به عنوان يكي از اقدامات مهم ، لازم و تاثير گذار برشمرد.

وی افزود : هدف از برگزاري اين آزمون تقويت وحدت و انسجام برنامه ها و فعاليتهاي سازمانها و نهادهاي قرآني ، سنجش و ارزيابي كمي و كيفي عملكرد آموزشي مدارس ، موسسات قرآني ، ايجاد انگيزه در ميان عموم جامعه به ويژه نوجوانان و جوانان براي فراگيري معارف قرآن و عترت ، شناسايي و معرفي نخبگان واستعدادهاي درخشان قرآني به ويژه گروه سني نوجوانان و جوانان ، استاندارد سازی و جهت دهی آموزش های قرآن و عترت در مدارس ، موسسات و مراکز قرآنی و به روز رساني و تكميل بانك جامع اطلاعات قرآن در رشته هاي مختلف آموزش قرآن و عترت،ميباشد .

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هیرمند ادامه داد : اين آزمون در ۳گروه امتحانی و در قالب ۱۸ رشته شامل : گروه حفظ قرآن کریم با ۸ رشته ، گروه مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) با ۷رشته و گروه آموزش های الکترونیکی با ۳ رشته برگزار ميشود.

 

وی با اشاره اینکه  ثبت نام شركت در آزمون از طريق پايگاه اينترنتي به نشاني www. quranedu.ir  امكانپذير ميباشد  ادامه داد : مهلت ثبت نام : ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ می باشدو آزمون  اسفند ۹۷  برگزار خواهد شد.

وظیفه دان ادامه داد : صدور کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ ۹۷/۱۲/۱ لغایت ۹۷/۱۲/۹ میباشد.

 

وی تصریح کرد : شركت در تمامي رشته هاي آزمون براي كليه داوطلبان مرد و زن بدون هرگونه محدوديت سني آزاد است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد هیرمند گفت : علاقه مندان جهت كسب اطلاعات  بيشترمیتوانند  به محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان هیرمند مراجعه فرمايند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
ارسال
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
نظرات

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۵:۱۸
امام جمعه هیرمند : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است
امام جمعه هیرمند گفت : آنچه امروز رهبر معظم انقلاب بیان می کند نیاز جامعه است ، دکترین مقاومت امام راحل نشانه روی اش شلهرگ سیطره غرب و همه مستکبرین عالم است.
۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۳۱
نماز عید فطر در شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه اقامه شد
نماز عید فطر صبح امروز به امامت حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مصلی نماز عید و در کنارگلزار شهدای گمنام اقامه شد.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۳۰
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان هیرمند برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد صبح امروز با حضور امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و اقشار مختلف مردم شهرستان هیرمند در مسجد جامع الغدیر این شهر برگ...
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۲۹
تغییر سیاست ایران در برابر ابر قدرت ها از برکات نحضت امام خمینی (ره) است
درجهان امروز حتی معاندان عظمت این انقلاب ، اصالت و قوام و تداوم انقلاب اسلامی را پذیرفته و قریب به اتفاق، آنرا شکست ناپذیر می دانند.
۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۰:۱۴
ششمین مرحله سود فروش سوخت مرزنیشنان هیرمند واریز شد
مرحله ششم سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به حساب سرپرست های خانوار شهرستان هیرمند واریز شد.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۱:۱۱
یک کشته و دو زخمی حاصل درگیری طایفه ای در شهرستان هیرمند
بر اثر درگیری طایفه ای در یکی از روستاهای جنوبی شهرستان هیرمند یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.